TEKİRDAĞ KIYIKÖY'DE NEREDE KALINIR, NE YENİR?

Kıyıköy'den döneli sadece 1 saat oldu.

Bir kaç arkadaşımızla hafta sonları İstanbul'a yakın olan yerlere küçük geziler düzenliyoruz. Çalışma şartlarımız yüzünden ya Cumartesi öglen ya da şanslıysak cuma akşamları cıkıyoruz. Bu hafta da yogun bir internet araştırması sonucu Kıyıköy'ü keşfetmeye karar verdik. Nerede kalınır, ne yenir, nerelere gidilir gibi soruların cevaplarını aradık. bazı otel telefonlarını bulup aradıgımızda kıyıköy içinde olan otellerin tümünde ya yer yoktu ya da birileri kötü yorum yapmıştı o yüzden tercih etmedik.

Milliyet'in web sitesinde bu yörede kalabileceginiz en iyi otel diye anlatılan Sıla Otel'i denemeye karar verdim. Telefon'a cevap veren beyefendi bu hafta müdavimleri olan müşterilerin gelmeyeceginden yerleri olduğunu söyledi. Çocuklar gibi şen olduk. 2 yaşındaki kızımız için ek yatak gerekmeyecegini çünkü yabancı bir yerdeyken ayrı yatmayacagını söyledigimde, o zaman size havuz kenarı lüks odalarımızdan ayarlayalım dediğinde sevincim daha da katlandı. Bu şartlarda hadi cocuktan ücret almayalım deyince biraz şaşırsam da (dünya üstünde 2 yaşındaki cocuklara ücret uygulayan bir otel var mı bilmiyorum) o anki sevinçle kişi başı 75YTL olan ücreti bile fazla düşünmeden rezervasyon yaptırdım. Ne de olsa buraların en iyi otelinde kalacaktık ve çok şanslıydık ki müdavimleri gelmemişti.

Kıyıköy'e 20 km uzaktaydı otel üstelik. ama olsun cumartesi oglen istanbul'dan cıkınca, kabaca 2-3 gibi orada olacaktık. Havuz da vardı. Orada o gün takılır gece de aynı sitede yazdıgı gibi cok guzel yemeklerden yiyip ertesi gün denize gidebilirdik kıyıköy'e.

Heyecanla arkadaşlarıma ve eşime haber verdim. Sıla Otel'in internet sitesinin adresini de verdim. Osmanlı mutfagından yemekleri ozel tas fırından yiyecektik.

Sevincle yola cıktık. Sıla otele yaklastıkca heyecanlandık. Otelin onunden gecip gittigimizi GPS'imizle farkedip geri donduk. Tabelaları kacırmısız. Biraz da bekledigimiz gibi buyuk bir bina bulamamıstık cunku.

Kabus başladı. Evden bozma kucuk bir yer. Havuz basındaki lüks odalar çift kişilik yataktan biraz büyüktü. Banyoya 2 kişi girebilen varsa ciddi beslenme sorunu var demektir. Sıcak su 24 saat mevut demişlerdi ama önce görevlilere haber vermeniz lazım sıcak su muslugunu kullanmak istediğinizi. İsteyince açıyorlar.. En kötüsü klima yok.. Allahtan vantilator getirdiler. Elbiseleri koyacak dolap da yok.. Odanın kapısını kilitlemek için 4 adımlı özel bir yöntem var. Ben öğrenemedim! Sagolsun Nihancım anlamıs olayı bizimkini de kilitledi.

olsun ya bu kadar yol geldik. Moralimiz bozulmasın. Hadi arkadaslar havuza. Bak tavlamız da var.. Havuz basında içilen su şişelerini çöpe atmadıklarını, küllüklerini boşaltmadıklarını, hatta kırılan bardak falan olursa temizlemediklerini ertesi sabah aynı manzarayı gorunce anladık..

Bu arada adam başı 75YTL olayına arkadaslar: yok yok sen yanlış anlamışsın herhalde oda ücreti bu gibi bir bakış açısıyla yaklaştılar ama onun da doğrusunu ertesi sabah öğrendik. Oda ücreti falan değilmiş.

Osmanlı mutfagından yemek icin hazırdık. Allah için corba cok güzeldi. Gerçi yemek seçme şansımız yoktu. Ne verirlerse yemek zorunda olduğumuzu kısa sürede öğrendik. Menüde çorba salata karışık kızartma ve karısık yanmaya yakın çok pişmiş ızgara vardı. 2 duble rakı 15 YTL. bunu da ertesi sabah öğrendim.

Biraz kazıklandık ama olsun. Hala bozuntuya vermiyorum. Olur böyle aksaklıklar. Bir kere denize gidiyoruz moralimizi bozmalarına izin vermeyelim. Atladık arabaya hooop kıyıköy'e.. Yagmur basladı. Olsun açar bu hava. 29 Haziran bugun. Yagmur kısa sürer. Hadi şurda tepede cay icelim sonra ineriz sahile.

Sahile indik. Göl gibi bir yer var limanın yanında. Biraz pis gibi. Ama kapalı etrafı bu suyun. Göl gibi. kirlenmiştir tabi. Sahil iyidir. Sahile yürüyelim hem bizim ufaklık kumla oynayacak. Kale yapacagız. Kumla oynamak için tüm malzemeler hazır. Kova kürek hatta midye şeklinde kum kalıpları.

Sahile de indik. Ben hayatımda Halkalı'dan sonra çöp depolama merkezi olarak kullanılan böyle bir yer görmemiştim. Sahilde kumlarda çocuk bezinden yogurt kabına hersey vardı. Siyah bayraklık olmuş burası!!!

Ben kızımı burada oturtacak yer bulamadım. Kumla da oynayamadık. denize de giremedik. Bu sahilde denize girenin aklından zoru olmalı. Tam bir pislik yuvası. Hafta sonumuzu mahvettik. üff ya göz göre göre o sacma yere de kişi başı 75YTL verdik.. Ya kazıklanmak bana çok ağır geldi.

Hani birileri de benim yorumumu okur da hayal kırıklıgı yasamaz diye düsünüyorum. Aptal yerine konmayı kendime yediremiyorum!

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !